دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون

به گزارش سفر به کانادا، شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در واکنش به انتشار متن دوم مهران مهرنیا سرپرست گروه موسیقی همایون پیرامون نحوه انتخاب آثار این دوره از جشنواره، توضیحاتی را ارائه داد.

دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون

در متن توضیحات شهرام صارمی آمده است:

جناب مهرنیای عزیز و ارجمند/ نه بر این اعتقادم که این اساسنامه هیچ اشکالی ندارد و نه بر این اعتقادم که هیچ نقدی بر این دوره جشنواره وارد نیست. اما بر این اعتقادم که برای اجرای همین اساسنامه (که اولین سال است نوشته شده و مدت ها در فضای مجازی قرار گرفته بود تا مورد هدایت دوستان برای انتقاد و پیشنهاد قرار بگیرد) همه توانمان را به کار بستیم. امیدوارم در سال های اینده ضمن برطرف کاستی های اساسنامه هنرمندان نظرات ارزشمند خود را به صورت کتبی به اطلاع دست اندرکاران وقت جشنواره برسانند.

علیرغم اطلاع همگان ناچارم مواردی را دوباره یادآوری نمایم:

1- ارکسترها، گروه هاوهنرمندان متعددی هستند که هیچ گاه با فراخوان در جشنواره شرکت نمی نمایند و در آینده نیز شرکت نخواهند کرد. ستاد جشنواره موظف است که از آنان جهت شرکت در جشنواره دعوت به عمل بیاورد. البته همانگونه که مطلع هستید در دوره های قبلی جشنواره تا انجا که من اطلاع دارم، تمامی گروه ها، ارکسترها و هنرمندان به صورت دعوت در جشنواره حضور داشته اند و جشنواره فراخوان نداشته است. (عدالت مطلق).

2- ارکستر ها، هنرمندان و گروه های دعوت شده به جشنواره امسال، ابتدا به صورت پیشنهاد و پس از تایید (هیات انتخاب) در جدول برنامه ها قرار گرفته اند. ضمنا از هنرمندان متعددی نیز دعوت به عمل آمد که به دلایل مختلف امکان حضورشان در جشنواره میسر نشد.

3- آثار ارسالی به بخش فراخوان حدود 280 اثر بوده است که از این تعداد 20 اثر(حدود یک سوم اجراهای جشنواره) انتخاب و در جدول اجراهای جشنواره قرار خواهند گرفت. همچنین پس از تایید نهایی اسامی گروه های پذیرفته شده درفراخوان اعلام خواهد شد.

4- با توجه به امکانات محدود جشنواره (تعداد روزهای برگزاری، تعداد سالن ها، تعدد متقاضیان و ...) بدیهی است که جشنواره نمی تواند برای تعداد بیشتری از گروه ها امکان اجرا فراهم بیاورد.

5- در باره قراردادهای مالی گروه ها نیز باید اعلام کنم که از قراردادهای سال های گذشته و مبالغی که کم و بیش خود شما اطلاع دارید خبری نیست و باید به خاطرهمراهی و درک شرایط مالی سخت این دوره ازهمه هنرمندانی که در جشنواره شرکت دارند تشکر کنم.

6- در باره قواعد پشت پرده لطفا واضح و شفاف صحبت کنید تا من و در صورت لزوم همگان مطلع باشند.

7- حضور من در جشنواره که از نظر شما (بد حادثه) و به نظر خودم (خوش حادثه) است، باعث شد برخوردهای عجیبی را شاهد باشم که اگر در این شرایط نبودم، نمی دیدم. بعضی از این برخوردها را در فضای مجازی شاهد بوده اید.

8- از آنجا که به مذاکرات شفاهی اشاره نموده اید، من هم به صورت شفاهی و جسته و گریخته شنیدم که از پاسخ قبلی من مکدر هستید. چه بخواهید و چه نخواهید به گفته خودتان دوستی و ارتباطی قدیمی داریم (گرمابه و گلستان) و خود شما مطلعید که احترام خاصی برای شما قایلم. علیرغم اینکه در پاسخ قبلی ام هیچ نشانی از بی احترامی نیافتم، اگر موردی بوده عذرخواهی می کنم.

9- درباره اصلاح سیستم نیز با شما کاملا هم عقیده ام. اصلاح سیستم نیازمند حضور هنرمندان مطلع، دارای خواسته های مشترک صنفی، نگاه عمیق به هنر و شرایط اجتماعی، بی حاشیه، متحد و... است. با رسیدن به این موارد به یقین آرزوهای من و شما برآورده خواهدشد. با احترام.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 160

به "دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید