گمرک چین از افزایش خرید نفت ایران در ماه مارس اطلاع داد

به گزارش سفر به کانادا، اداره گمرگ چین بیان کرد که خرید نفت ایران از سوی پکن در ماه مارس (اسفند و فروردین) روزانه بیش از 31 هزار بشکه افزایش نشان می دهد.

گمرک چین از افزایش خرید نفت ایران در ماه مارس اطلاع داد

به گزارش آدینه شب سفر به کانادا به نقل از رویترز، اداره گمرگ چین گفت که این کشور در ماه مارس (اسفند97- فروردین 98) روزانه 541 هزار و 100 بشکه (2.3 میلیون تن) نفت از ایران خریداری نموده است.

این میزان خرید در ماه مارس روزانه 31 هزار و 400 بشکه نسبت به ماه فوریه (بهمن1397) افزایش داشته است.

چین بزرگترین مشتری نفت ایران است.

کاخ سفید روز دوشنبه گذشته (4 اردیبهشت 1398) با انتشار بیانیه ای گفت؛،دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریم های نفتی علیه ایران تمدید نکند.

با تور چین سفر کنید.

این تصمیم آمریکا مورد انتقاد چین و هند بعنوان مهم ترین خریداران اسیایی نفت ایران قرار گرفته است.

گنگ شوانگ سه شنبه گذشته(5 اردیبهشت 1398) یک روز بعد از تصمیم نفتی آمریکا علیه ایران در نشست مطبوعاتی و در پاسخ به سوالات خبرنگار سفر به کانادا گفت: از آمریکا خواسته ایم به منافع و نگرانی های چین احترام بگذارد و اقدامات غلطی را که به منافع پکن آسیب می رساند، ادامه ندهد و برای حفاظت از حقوق و منافع مشروع شرکت های داخلی این کشور کوشش کند.

وی با انتقاد از اقدام آمریکا در سرانجام دادن به معافیت های نفتی ایران گفت: هیاتی از این کشور برای رایزنی با آمریکا در خصوص معافیت از تحریم های نفتی ایران در واشنگتن به سر می برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که این کشور به دلیل عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران بصورت رسمی به آمریکا اعتراض نموده است.

ترامپ با حربه تروریسم مالی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه دنیای به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن دنیا با آمریکا نشان داد که این کشور هیچ گاه به هدف خود دست نخواهد یافت.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 194

به "گمرک چین از افزایش خرید نفت ایران در ماه مارس اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمرک چین از افزایش خرید نفت ایران در ماه مارس اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید