چین، روسیه و پاکستان خواستارحل مسالمت آمیز مسائل انتخاباتی افغانستان شدند

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران: چین، روسیه و پاکستان در اعلامیه هایی جداگانه خواهان حل مسالمت آمیز مسائل انتخاباتی افغانستان شدند.

چین، روسیه و پاکستان خواستارحل مسالمت آمیز مسائل انتخاباتی افغانستان شدند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا، چین، روسیه و پاکستان خواهان حل مسالمت آمیز مسائل برخواسته از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شده و ابراز امیدواری نموده اند که این مسائل در چارچوب قانون اساسی افغانستان حل شود.

چین و روسیه از کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان خواسته اند به اقدامی دست نیازند که افغانستان را به سوی بحران سوق دهد، اما پاکستان در این باره چیزی نگفته بلکه اظهار داشته که پاکستان حامی افغان هاست.

وزارت امور خارجه چین اعلام نمود: پکن همیشه از افغانستان با ثبات حمایت نموده، و از کمیسیون انتخابات این کشور می خواهیم تا شکایات کاندیداها را آنالیز کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: پروسه انتخابات افغانستان باید کامل شود تا این کشور به آرزوهای خود نایل شود.

همچنین وزارت امور خراجه روسیه با انتشار اعلامیه ایاز نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان خواسته است تا زمانی که کمیسیون مستقل انتخابات نتایج نهایی را در سرانجام ماه جاری اعلام می نماید، صبر نمایند.

همزمان وزارت امور خارجه پاکستان در خبرنامه ای اعلام نموده است که یکپارچگی، ثبات و تمامیت ارضی افغانستان برای صلح و ثبات منطقه اهمیت دارد و در مقطع کنونی که افغانستان در حال انتقال قدرت است، دولت و ملت پاکستان از افغان ها حمایت می نمایند.

این در حالی است که روز گذشته سازمان ملل، آمریکا و انگلستان نیز خواهان حل مسالمت آمیز مشکل انتخابات افغانستان شده و از کاندیداها خواسته بودند به اقدامی دست نزنند که باعث هرج و مرج در این کشور شود.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 508

به "چین، روسیه و پاکستان خواستارحل مسالمت آمیز مسائل انتخاباتی افغانستان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، روسیه و پاکستان خواستارحل مسالمت آمیز مسائل انتخاباتی افغانستان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید