چرا وزیر دارایی عراق در اولین سفر خود به عربستان رفت؟

به گزارش سفر به کانادا، ایرنا نوشت: وزیردارایی و سرپرست وزارت نفت عراق عراق هدف خود از سفر به عربستان را گسترش روابط با ریاض و یاری به اقتصاد کشورش عنوان نمود.

چرا وزیر دارایی عراق در اولین سفر خود به عربستان رفت؟

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، علی عبدالامیر علاوی که آدینه شب وارد ریاض پایتخت عربستان شده هدف از سفرش به عربستان را شامل سه محور یاری مالی فوری به بودجه، تشویق شرکت ها و موسسات عربستانی به ویژه مراکز فعال در زمینه انرژی و کشاورزی برای ورود به بازار عراق به وسیله سرمایه گذاری و فعال سازی بخش تجاری مطرح نمود.

وی اضافه نمود: عراق برنامه ای را برای گرایش به سمت تحقق موازنه مالی و مالی با کشورهای همسایه در نظر گرفته است تا بازار عراق به روی همگان و به دور از هرگونه زیان به طرفی مشخص، گگردده بماند.

فرستاده نخست وزیر عراق به ریاض همچنین با بیان اینکه دولت سعی در تشویق شرکت های سعودی برای مشارکت در بازسازی عراق دارد، تاکید نمود که بغداد نیازمند یاری مالی فوری است تا دولت بتواند به تعهدات خود در قبال کارکنان عمل کند.

علاوی گفت: در حال حاضر موانع زیادی باعث جلوگیری از سرمایه گذاری در عراق شده که قوانین و مقررات جاری، فقدان ساختار مناسب برای سرمایه گذاری خارجی، نبود بانک هایی در سطح جهانی و سیستم محاسباتی و قانونی غیرمشوق، از جمله آنهاست.

وی اضافه نمود: تمامی اینها مانع می گردد که سرمایه گذار سعودی یا هر سرمایه گذار دیگری بجز در میدان های نفتی در سایر زمینه ها سرمایه گذاری کند.

علاوی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر سیستم اداری در عراق با خواسته های سرمایه گذاری خارجی همخوانی ندارد، بر لزوم اصلاح قوانین و برطرف مسائل و موانع موجود تاکید نمود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1050

به "چرا وزیر دارایی عراق در اولین سفر خود به عربستان رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وزیر دارایی عراق در اولین سفر خود به عربستان رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید