ویژه مهارت آموزان؛ نتایج آزمون اصلح اعلام شد

به گزارش سفر به کانادا، تهران (پانا) - مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، از اعلام نتایج آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال 1398 و افراد باقی مانده از سال های قبل خبر داد و گفت که مهارت آموزان می توانند از هم اکنون با ورود به سامانه هدف به نشانیhadaf.cfu.ac.ir از نتایج آزمون مطلع و نسبت به ثبت اعتراض خود از فردا یکشنبه 30 آذر ماه اقدام کنند.

ویژه مهارت آموزان؛ نتایج آزمون اصلح اعلام شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، کچوئیان، مجموع شرکت کنندگان آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال 98 و افراد باقی­مانده از سال های قبل را 10 هزار و 801 نفر مهارت آموز اعلام و شرح داد: از این تعداد شرکت کننده تا به امروز بیش از 85 درصد پیروز به کسب گواهی صلاحیت های حرفه معلمی شدند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، درصد بالای پیروزیت مهارت آموزان در آزمون برگزار شده را احتساب 65 درصد نمره بخش های سه مولفه فرهنگی، تدریس عملی و بخش کتبی ذکر کرد.

کچوئیان، با اشاره به پیروز نبودن حدود 15 درصد از مهارت آموزان برای کسب گواهی صلاحیت های حرفه معلمی، حداکثر بازه زمانی پیش بینی شده برای برگزاری آزمون جبرانی اصلح را 3 ماه آینده خاطرنشان کرد.

این مقام مسئول، 718 نفر از مهارت آموزان را فاقد دریافت حد نصاب نمره لازم در مولفه تدریس عملی و یک هزار و 178 نفر مهارت آموز دیگر را هم نسبت به کسب حد نصاب نمره مولفه فرهنگی ناپیروز خواند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر پایش و رصد صلاحیت حرفه ای افراد برای ورود به دستگاه آموزش و پرورش اضافه کرد: سنجش و اندازه گیری دانش، مهارت و نگرش افراد برای ورود به سیستم آموزش و پرورش کشور را لازم و ضروری خواند و تاکید کرد: تمامی حقوق مربوط به مهارت آموزان در جریان برگزاری این آزمون اعمال و اقدام لازم به عمل آمد.

استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد: در راستای جبران نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش وفق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ التحصیلان علاقمند به حرفه معلمی از سایر دانشگاه های کشور پس از گذر از مراحل آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش با ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های مهارت آموزی می توانند وارد این حرفه شوند.

کچوئیان، ادامه داد: پس از پایان دوره های مهارت آموزی و گذر از آزمون اصلح، مهارت آموزان با دریافت گواهینامه صلاحیت های حرفه ای می توانند به افتخار معلمی نائل آیند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع شرح داد: مهارت آموزان شرکت کننده در این آزمون می توانند از ساعت 15 امروز شنبه 29 آذر با ورود به سامانه هدف به نشانی hadaf.cfu.ac.ir از نتایج آزمون مطلع شوند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در خصوص امکان اعتراض برخی از مهارت آموزان نسبت به نتایج اعلام شده گفت: فقط آن دسته از مهارت آموزانی که حد نصاب نمره را کسب نکرده اند می توانند از فردا 30 آذر ماه تا ساعت 24 روز دوشنبه اول دی ماه به مدت 2 روز با ورود به سامانه هدف نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان مسئولیت پیگیری این امر را از وظایف اصلی مهارت آموز برشمرد و تاکید کرد: مرکز سنجش این دانشگاه جوابگوی اعتراض های خارج از زمان مقرر نخواهد بود.

این مقام مسئول شرح داد: نتایج اعلام شده آزمون اصلح، ملاک عمل مسئولان ذی ربط به منظور تمدید پیمان نامه و شروع فرآیند استخدام و تسریع و تسهیل صدور احکام افراد شرکت کننده در آزمون توسط وزارت آموزش و پرورش است.

گفتنی است: نتایج رسیدگی به اعتراض مهارت آموزان روز یک شنبه هفتم دی ماه سال جاری از طریق سامانه هدف اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1423

به "ویژه مهارت آموزان؛ نتایج آزمون اصلح اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژه مهارت آموزان؛ نتایج آزمون اصلح اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید