وکلای مشاور سابق ترامپ: موکل ما برای حفاظت از ترامپ به اف بی آی دروغ گفت

به گزارش سفر به کانادا، وکلای مشاور سابق کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا گفتند، ترامپ و دادستان کل آمریکا هر دو در جریان کمپین انتخاباتی 2016 از پیشنهاد دیدار دونالد ترامپ با رئیس جمهور روسیه حمایت نموده بودند.

وکلای مشاور سابق ترامپ: موکل ما برای حفاظت از ترامپ به اف بی آی دروغ گفت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این گزارش جورج پاپادوپولوس، مشاور سابق کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ظاهرا با شهادت جف سشنز، دادستان کل آمریکا به کنگره در نوامبر سال 2017 میلادی مغایرت دارد؛ شهادتی که در جریان آن جف سشنز اعلام نموده بود در جریان نشست کمپین انتخاباتی 31 مارس سال 2016 میلادی وی این پیشنهاد پاپادوپولوس را رد نموده بود.

دونالد ترامپ نیز اعلام نموده چیز زیادی از آنچه در جریان این نشست بی اهمیت کمپین انتخاباتی اتفاق افتاده است به یاد نمی آورد؛ نشستی که ترامپ تنها عکسی از آن را در صفحه اینستاگرام خود به عنوان یادگاری منتشر کرد که در آن چندین مرد از جمله ترامپ، سشنز و پاپادوپولوس دور یک میز نشسته بودند.

وکلای پاپادوپولوس در تشکیل پرونده در این باره نوشتند: در حالی که تعداد زیادی از افراد حاضر در این اتاق، پیشنهاد جورج پاپادوپولوس را رد نموده بودند اما ترامپ با تکان سر خود این پیشنهاد را تایید نموده و آن را به سشنز ارجاع داد که ظاهرا او نیز از این ایده استقبال نموده و گفته بود که این کمپین باید این پیشنهاد را دنبال کند.

این تشکیل پرونده با هدف درخواست برای ارفاق در آستانه برگزاری جلسه صدور حکم در هفته آتی اجرا شده است.

پاپادوپولوس که در اکتبر سال گذشته میلادی به خاطر دروغ گفتن به اف . بی. آی درباره ارتباطاتش با روسیه گناهکار شناخته شد، با تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه در پرونده مداخله انتخاباتی روسیه و همچنین احتمال تبانی با کمپین ترامپ همکاری نموده است.

وکلای پاپادوپولوس درباره دروغگویی موکلاشان به دادگاه گفته اند که وی چون به دنبال دریافت شغلی در دولت در آن زمان بوده و می خواسته وفاداری اش را به مدیرش نشان دهد (اشاره ای مستقیم به ترامپ) به اف بی آی درباره تماس هایش با روس ها دروغ گفته است.

توضیحات تازه درباره دروغگویی پاپادوپولوس به اف بی آی در اسناد جدید 16 صفحه ای که وکلای وی جمعه شب به عنوان جزییات تازه درباره تحقیقات مولر عنوان نموده اند ارائه گردیده است.

تشکیل پرونده روز جمعه گزارش ماه مارس خبرگزاری رویترز را درباره اختلافات میان شهادت سشنز و اینکه دیگران از واکنش سشنز به پیشنهاد دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشست مارس سال 2016 میلادی چه برداشتی داشته اند، تایید می نماید.

چارلز کوپر، وکیل سشنز در ایمیلی به رویترز گفت: دادستان کل آمریکا به صورت علنی و با قسم خوردن در کنگره شهادت داده و پای شهادت خود ایستاده است.

این در حالی است که وکلای ترامپ هنوز نسبت به این مساله واکنشی نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آبان 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 47

به "وکلای مشاور سابق ترامپ: موکل ما برای حفاظت از ترامپ به اف بی آی دروغ گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکلای مشاور سابق ترامپ: موکل ما برای حفاظت از ترامپ به اف بی آی دروغ گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید