واکنش وزارت خارجه به توافق منصور هادی و جدایی طلبانِ جنوبِ یمن

به گزارش سفر به کانادا، مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی در آید.

واکنش وزارت خارجه به توافق منصور هادی و جدایی طلبانِ جنوبِ یمن

به گزارش گروه سیاسی سفر به کانادا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به امضای سند توافق ریاض میان بعضی از گروه های جنوب یمن با منصور هادی گفت: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد و این امر در جهت تثبیت اشغالگری عربستان سعودی و متحدانش در جنوب یمن به صورت مستقیم و یا از طریق نیرو های نیابتی آنان خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگو های یمنی یمنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور تأکید و گفت: مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیرو های خارجی در آید.

موسوی به عربستان سعودی توصیه کرد چنانچه در ادعا های خود برای حل مشکل یمن جدی هستند به جای تصمیم گیری برای گروه هایی که فاقد هر گونه اختیاری هستند به ابتکار ارائه شده از سوی مهدی مشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن مبنی بر توقف حملات به دو کشور پاسخ مثبت دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران همان طور که بار ها تأکید کرده است گام اول حل بحران یمن توقف جنگ و خونریزی و رفع محاصره ظالمانه از کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگو های یمنی یمنی برای وصول به توافق برای آینده سیاسی این کشور می داند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 634

به "واکنش وزارت خارجه به توافق منصور هادی و جدایی طلبانِ جنوبِ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به توافق منصور هادی و جدایی طلبانِ جنوبِ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید