نا آرامی در خیابان های کانادا

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران آنلاین:خیابان های مونترال، بزرگ ترین شهر استان کبک در کانادا از چند هفته پیش شاهد اعتراض های خیابانی دانشجویان به مقام های این استان نسبت به افزایش شهریه های دانشگاهی است.

نا آرامی در خیابان های کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

دولت محلی کبک میخواهد در پنج سال آینده شهریه های دانشگاهی را 75 درصد افزایش دهد.

یورو نیوز می گوید پلیس در سه شب گذشته 500 نفر را در اعتراض های خیابانی دستگیر نموده است. مقام های دولتی در کبک قانون جدیدی برای محدود کردن تظاهرات وضع نموده اند که براساس آن تجمع هایی با حضور بیش از 50 نفر باید پیش تر به پلیس اعلام شوند.

گابریل نادو دوبوا، نماینده دانشجویان معترض از مقام های دولتی کانادا خواسته لغو قانون مزبور را بپذیرند، زیرا به گفتۀ وی ممکن است در اقدام های احتمالی پلیس علیه معترضان افرادی زخمی یا کشته شوند، موضوعی که نمایندۀ دانشجویان آن را ناراحت نماینده و نامطلوب دانسته است. با وجود این دانشجویان اعلام نموده اند که به اعتراض های خود ادامه می دهند.

ژان شاره، نخست وزیر دولت محلی کبک قصد داشته با قانون جدید دربارۀ تجمع ها، وضعیت را آرام کند، اما در روند اعتراض ها تغییر چندانی به وجود نیامده است.

شهردار مونترئال از دانشجویان معترض خواسته از ورود آشوب طلبان به جمع معترضان جلوگیری نمایند، چون به گفتۀ وی این روند به اعتبار بین المللی مونترال آسیب می رساند.

اکنون گروه هکرهای نا شناس که برخی وبسایت های دولتی را در گذشته از کار انداخته ، حمایت خود را از دانشجویان معترض اعلام نموده است.

مادران این دانشجویان هم ضمن تظاهرات همبستگی خود را با آنها اعلام نموده اند.

سه ماه قبل نیز هزاران دانشجو در استان کبک کلاس های خود را در اعتراض به افزایش شهریه های دانشگاهی تعطیل و تظاهرات نموده بودند. با وجود این اعتراض ها مقام های دولتی از دانشگاه ها خواسته اند فعالیت روزمرۀ خود را ادامه دهند

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 456

به "نا آرامی در خیابان های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نا آرامی در خیابان های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید