ماساچوست نخستین زن سیاه پوست این ایالت را به کنگره آمریکا می فرستد

به گزارش سفر به کانادا، در انتخابات مقدماتی ایالت ماساچوست آمریکا، آیانا پریسلی موفق شد با پیروزی بر یک دموکرات کهنه کار، نخستین زن آفریقایی تبار گردد که از این ایالت برای ورود به کنگره آمریکا نامزد دموکرات ها می گردد.

ماساچوست نخستین زن سیاه پوست این ایالت را به کنگره آمریکا می فرستد

به گزارش سفر به کانادا، آیانا پریسلی، 44 ساله توانست در انتخابات دور مقدماتی، مایکل کاپانو، نماینده باسابقه حزب دموکرات را شکست دهد و با توجه به این که در حوزه انتخاباتی او هیچ جمهوری خواهی سال جاری وارد رقابت ها نگردیده، انتظار می رود او به عنوان نخستین زن آفریقایی تبار ایالت ماساچوست وارد مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گردد.

نتایج رای گیری در این ایالت، یک بار دیگر بر شگفتی های انتخابات های مقدماتی سال جاری اضافه کرد و نشان داد، حامیان حزب دموکرات اکنون به نامزدهایی که بیشتر به طیف چپ ترقی خواه نزدیکترند، تمایل پیدا نموده اند و در ایالت های به شدت دموکراتی چون نیویورک و ماساچوست، چهره های باسابقه چپ میانه رو یکی پس از دیگری رقابت را به جوان ترها واگذار می نمایند.

پیروزی پریسلی همچنین تداومی بر حضور بی سابقه زنان دموکرات در انتخابات پاییز سال جاری است.

آیانا پریسلی که از شنیدن خبر پیروزی خود شگفت زده گردیده بود، در جمع هوادارنش گفت: تغییر در راه است و آینده متعلق به ماست.

او همچنین با انتقاد شدید از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، او را نژادپرست، زن ستیز و و مردی تهی از همدلی خواند و همچنین از نابرابری اقتصادی در محدوده انتخاباتی خود انتقاد کرد.

ماساچوست تنها ایالت آمریکاست که اکثریت ساکنان آن را سفیدپوست ها تشکیل نمی دهند.

مایکل کاپانو، رقیب 66 ساله پریسلی به مدت 20 سال به عنوان نماینده این حوزه انتخاباتی در کنگره حضور داشت.

با وجود این که هر دو نفر به لحاظ گرایش سیاسی از دموکرات های ترقی خواه محسوب می شوند اما پریسلی خود را بیشتر شبیه یک فعال سیاسی معرفی نموده تا یک سیاست مدار دموکرات.

او همچنین شعارهایی را مطرح نموده که به زعم بسیاری رادیکال محسوب می گردد؛ نظیر برچیدن اداره پلیس مهاجرت و گمرک (آیس)؛ نیروی فدرالی که طی چند ماه گذشته همراه با سخت گیرانه شدن سیاست مهاجرتی دولت ترامپ، بارها برای بازداشت و اخراج مهاجران غیرقانونی اقدام نموده و بارها به بی رحمانه اقدام کردن متهم گردیده است.

آیانا پریسلی پیش از آن که به عضویت شورای منطقه خود درآید، در دفتر جان کری، سناتور و وزیر خارجه سابق آمریکا کار نموده بود. او همچنین در دفتر جوزف کندی، برادرزاده جان اف. کندی، رئیس جمهوری اسبق آمریکا هم کار نموده بود.

او شب گذشته برای تصاحب کرسی در مجلس نمایندگان مبارزه کرد که جان اف. کندی پیش از رسیدن به مقام ریاست جمهوری بر آن نشسته بود.

پیروزی این زن آفریقایی تبار در رقابت های مقدماتی دموکرات ها دو ماه پس از آن روی داد که در نیویورک هم الکسنادریا کورتز 28 ساله و مهاجرتبار توانست هم حزبی باسابقه خود را که 10 دوره نمایندگی این بخش نیویورک را بر عهده داشت، شکست دهد و خبرساز گردد.

کورتز ساعتی پس از مسجل گردیده پیروزی آیانا پریسلی، در توئیتر به او تبریک گفت.

پیش بینی گردیده هر 9 کرسی به رأی گذاشته گردیده برای انتخابات میان دوره ای ایالت ماساچوست در ماه نوامبر سال جاری به دموکرات ها برسد.

این ایالت همچنین الیزابت وارن یکی از اعضای ارشد حزب دموکرات را در مجلس سنا دارد. وارن که بسیاری از نامزد شدن او برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 هم سخن به میان آورده اند، ماه نوامبر باید برای تجدید حضورش در مجلس سنا با جف دیل جمهوری خواه رقابت کند که توانست دو هم حزبی خود در رقابت های مقدماتی جمهوری خواستار ماساچوست شکست دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 52

به "ماساچوست نخستین زن سیاه پوست این ایالت را به کنگره آمریکا می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماساچوست نخستین زن سیاه پوست این ایالت را به کنگره آمریکا می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید