مادورو: به زودی به ایران سفر خواهم کرد

به گزارش سفر به کانادا، رئیس جمهور ونزوئلا طی یک سخنرانی که از تلویزیون ملی این کشور پخش می شد اظهار داشت که به زودی شخصاً برای قدردانی و تشکر به ایران سفر خواهد نمود.

مادورو: به زودی به ایران سفر خواهم کرد

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته (دوشنبه) طی یک سخنرانی تلویزیونی گفت که به زودی به ایران سفر خواهد نمود.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور ونزوئلا طی سخنرانی خود که از تلویزیون ملی کشورش پخش می شد توضیح داد که به زودی برای امضای توافقات همکاری در بخش انرژی و دیگر بخش ها به ایران سفر خواهد نمود.

وی با ورود پنجمین نفتکش حامل سوخت ایران به بندر ونزوئلا در مورد سفر خود به ایران گفت: من موظف هستم که شخصاً برای تشکر از این مردم به ایران سفر کنم.

نیکلاس مادورو با اینحال تاریخ دقیقی برای سفر خود به کشور ایران ارائه نداد.

اظهارات این مقام عالیرتبه ونزوئلا در حالی مطرح شده است که روز گذشته، پنجمین و آخرین نفتکش حامل سوخت و تجهیزات ایران وارد بندر ونزوئلا شد تا محموله خود را تحویل دهد.

این نفتکش که کلاول نام دارد روز یکشنبه وارد آب های ونزوئلا شده بود. سه روز پیش فاکسون دیگر نفتکش ایرانی، مواد سوختی را که بسیار مورد احتیاج ونزوئلا است به این کشور تحویل داده بود.

سه نفتکش قبلی ایران با نام های فورچون، فارست و پتونیا نیز محموله های سوخت خود را به ونزوئلا تحویل داده بودند.

ایران و ونزوئلا تحت تحریم های آمریکا قرار دارند و واشنگتن در حال رصد این عرضه سوخت است و به دولت، بنادر، کشتی داران و بیمه گران هشدار داده است که در صورت یاری به نفتکش ها با اقدامات تحریمی روبرو خواهند شد.

اقدام ایران و ونزوئلا در حالی که هر دو کشور تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، بازتاب های زیادی داشته و عصبانیت مقامات واشنگتن را به دنبال داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1067

به "مادورو: به زودی به ایران سفر خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: به زودی به ایران سفر خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید