قاسمی: سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی احضار شد

به گزارش سفر به کانادا، سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت خانم مرضیه هاشمی اطلاع داد.

قاسمی: سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی احضار شد

به گزارش، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت خانم مرضیه هاشمی اطلاع داد.

وی گفت: با توجه به طولانی شدن بازداشت خانم مرضیه هاشمی شهروند ایرانی و خبرنگار شبکه خبری پرس تی وی امروز سه شنبه سفیر سوئیس (حافظ منافع آمریکا) در تهران به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران درخصوص بازداشت غیرقانونی ایشان در آمریکا، توسط مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه به سفیر سوئیس ابلاغ گشت.

قاسمی اضافه نمود: در این ملاقات یادداشت رسمی اعتراض به اقدام مأمورین دولت آمریکا در بازداشت و برخورد های غیرانسانی و تبعیض آمیز با خبرنگار پرس تی وی که به منظور دیدار با خانواده اش به آمریکا سفر نموده بود، به سفیر سوئیس تحویل و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان خواسته شد.

سخنگوی وزارت خارجه توضیح داد: در این دیدار همچنین تاکید شد که برخورد مأمورین پلیس فدرال آمریکا و سکوت سؤال برانگیز مقام های دولت آمریکا درخصوص این واقعه مغایر با تعهدات بین المللی دولت آمریکا و نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروند خانم هاشمی است و اینگونه اقدامات تبعیض آمیز و نقض حقوق انسانی ایشان توسط دولت آمریکا، موجب مسئولیت بین المللی آن دولت می گردد و باید در قبال آن پاسخگو باشد.

با تور سوئیس همراه باشید

سفیر سوئیس در این دیدار اظهار داشت موضوع را بلافاصله به مقامات مسئول در دولت آمریکا منتقل و نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 148

به "قاسمی: سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: سفیر سوئیس در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید