صنعت دارو نباید لگدمال گردد، شروع توزیع 500میلیون یورو

به گزارش سفر به کانادا، به گزارش خبرنگزاری مهر، سعید نمکی، در حاشیه همایش مدیران و کارشناسان نظارت بر درمان، به موضوع دارو اشاره نمود و گفت: روز گذشته برای رئیس سازمان غذا و دارو تکالیفی را مشخص کردم. اولین تکلیف این بود که داروهای اساسی مردم با توجه به شرایط تحریم ها حتی یک روز هم معطل نماند. خوشبختانه ذخایر دارویی خوبی را داریم و منابع خوبی هم به صنعت دارویی کشور تزریق شده است. بنابراین هیچ نگرانی بابت کمبود دارو در ماه ها و سال های آینده وجود ندارد.

صنعت دارو نباید لگدمال گردد، شروع توزیع 500میلیون یورو

وی ادامه داد: در عین حال تکلیف کردم که صنعت دارویی را حمایت نمایند. صنعت داخلی دارو نباید لگدمال واردات گردد. البته ما داروهای های تکی داریم که به کشور وارد می شوند و در خواست کردم تا کوشش نمایند صنعت داخلی ما که بسیار پویاست بتواند با بزرگان تکنولوژی در جهان همکاری نموده و داروهای های تک هم با همت فراورینمایندگان داخلی فراوری شوند. در عین حال در حوزه غذا نیز از دکتر پیرصالحی درخواست کردم تا نظارت بیشتری داشته باشند تا غذای سالم به دست مردم برسد.

نمکی درباره وضعیت نیروهای پرستاری در کشور، اضافه کرد: به هر حال پرستاران به عنوان خط مقدم جبهه سلامت چه در درمان بستری و چه در درمان سرپایی ارائه خدمت می نمایند و بسیار مورد احترام هستند. ما از پیش از اینکه به وزارت بهداشت بیاییم نیازهای نیروی پرستاری را بر اساس تعداد تخت های بیمارستانی احصا کردیم و در سال 98- 99 قرار است 19 هزار نیروی جدید پرستاری بکارگیری کنیم تا به جامعه پرستاری کشور اضافه شوند.

وی درباره وضعیت توزیع معادل ریالی 500 میلیون یورویی که قرار بود از صندوق توسعه ملی به سازمان بیمه سلامت برای پرداخت مطالبات و برطرف مسائل نقدینگی حوزه سلامت پرداخت گردد، گفت: بخشی از این مبلغ به حساب سازمان بیمه سلامت واریز و توزیع آن در استان ها شروع شده است. بخش دیگرش هم در روزهای آینده از سوی خزانه واریز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 157

به "صنعت دارو نباید لگدمال گردد، شروع توزیع 500میلیون یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت دارو نباید لگدمال گردد، شروع توزیع 500میلیون یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید