سفر کامالا هریس به فیلیپین به نشانه حمایت از این کشور در برابر چین

به گزارش مجله سفر به کانادا، معاون رئیس جمهور آمریکا هفته آینده به فیلیپین سفر خواهد نمود و به نشانه حمایت از یک استان فیلیپین نزدیک آب های مورد ادعای چین بازدید خواهد نمود.

سفر کامالا هریس به فیلیپین به نشانه حمایت از این کشور در برابر چین

یک مقام آمریکایی امروز (چهارشنبه) گفت کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا هفته آینده به فیلیپین سفر خواهد نمود و به نشانه حمایت از متحد خود در برابر پکن، از یک استان فیلیپین نزدیک آب های مورد ادعای چین بازدید خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معاون رئیس جمهور آمریکا هفته آینده سفری دوره ای به آسیا خواهد داشت. او به جای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که قرار است به مراسم جشن ازدواج نوه اش برود، در نشست سران همکاری مالی آسیا و اقیانوس آرام (اپک) در بانکوک، شرکت کند.

او بالاترین مقام آمریکایی خواهد بود که قرار است روز سه شنبه از استان پالاوان، در غرب مجمع الجزایر فیلیپین در ساحل دریای چین جنوبی که چین مدعی مالکیت بخش وسیعی از این دریا است، بازدید کند.

یک مسئول آمریکایی که خواست نامش فاش نگردد، به خبرنگاران گفت: این سفر نشان دهنده تعهد دولت بایدن-هریس در حمایت از متحدمان فیلیپین، در دفاع از مقررات دریایی بین المللی در دریای چین جنوبی است.

کامالا هریس که روز دوشنبه با فردیناند مارکوس جونیور، رئیس جمهور فیلیپین در مانیل مرکز این کشور ملاقات خواهد نمود، قرار است با مردم محلی و گارد ساحلی فیلیپین در پورتو پرینسسا، مرکز استان پالاوان، ملاقات کند. این منبع گفت: این ملاقات، موید تعهدات دفاعی ما در قبال فیلیپین و اهمیت اتحاد ما برای صلح و ثبات در دریای چین جنوبی خواهد بود.

آمریکا که با مستعمره سابق خود پیمان اتحاد منعقد نموده است، بیش از پیش آشکارا از کشور های جنوب شرقی آسیا در مناقشات متعدد آن ها با چین حمایت می نماید.

پکن مدعی مالکیت تقریباً کل دریای چین جنوبی است، در حالی که فیلیپین، ویتنام، مالزی و برونئی نیز ادعای مالکیت آن را دارند. چین حکم دیوان دائمی داوری لاهه را که در سال 2016 به نفع مانیل صادر کرد و ادعا های پکن را بی اساس دانست، نادیده گرفته است.

رئیس جمهور فیلیپین برخلاف سلف خود رودریگو دوترته، متعهد شده است که تصمیم این دیوان را اجرا کند و تاکید دارد که اجازه نخواهد داد چین حقوق دریایی مانیل را زیر پا بگذارد. خبر سفر کامالا هریس به فیلیپین در حالی اعلام می گردد که چند روز پیش جو بایدن و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در حاشیه اجلاس سران گروه بیست در بالی اندونزی ملاقات کردند. روسای جمهور دو کشور در این ملاقات خواستار آرام کردن اوضاع بودند.

خبرنگاران بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1401 بروزرسانی: 25 آبان 1401 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 2192

به "سفر کامالا هریس به فیلیپین به نشانه حمایت از این کشور در برابر چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر کامالا هریس به فیلیپین به نشانه حمایت از این کشور در برابر چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید