راه اندازی مکالمه رایگان واتس آپ نیاز به مجوز دارد

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران: رگولاتور ارتباطی عمان نسبت به راه اندازی سرویس مکالمه رایگان واتس آپ خریداری شده توسط فیس بوک واکنش نشان داد و گفت: هرگونه اقدامی باید با هماهنگی رگولاتوری این کشور صورت گیرد و مسئولان این سرویس تمامی ضوابط ارتباطی ما را بپذیرند.

راه اندازی مکالمه رایگان واتس آپ نیاز به مجوز دارد

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات سفر به کانادا، رگولاتور ارتباطی عمان تل نسبت به راه اندازی سرویس جدید واتس آپ پیرامون مکالمه صوتی رایگان هشدار داده و گفته پیش از راه اندازی این سرویس باید موافقت رگولاتوری اعلام شود.

دقیقا بعد از خریداری و مالکیت واتس آپ توسط فیس بوک به قیمت 19 میلیارد دلار بود که زمزمه های اضافه شدن مکالمه صوتی رایگان در کنار سیستم پیام رسانی آن، به این سرویس شنیده شد.

مکالمه این سرویس از این جهت برای رگولاتوری ها حائز اهمیت است که مبتنی بر آی پی بوده و بسیاری از محدودیت ها را می تواند دور بزند.

کارشناس ارشد رگولاتوری این کشور گفته که رگولاتوری مسئول نظارت بر شبکه های ارتباطی و مسئول برپایی مقررات امنیتی در حیطه چارچوب های کشور است و از این حیث راه اندازی چنین سرویس هایی کاملا باید با تصدیق سیسات های اتخاذ شده کشورها صورت گیرد.

وی گفته که چنین سرویس هایی می تواند برای دور زدن محدودیت های وضع شده در کشورها به کار گرفته شود و از این جهت باید نظارت جدی بر روی آن ها صورت گیرد.

هنوز این رگولاتوری موضع خود را به صورت شفاف در برابر راه اندازی یکباره و بدون اجازه این سرویس نگفته اما بسیاری اپراتورها در گذشته رویکردشان این بوده که سرویس های مورد نظر را بلوکه کرده و اجازه فعالیت به آن ها نداده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 363

به "راه اندازی مکالمه رایگان واتس آپ نیاز به مجوز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مکالمه رایگان واتس آپ نیاز به مجوز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید