دستور وزیر صمت درباره خودروهای پیش فروش شده

به گزارش سفر به کانادا، دستیار ویژه و مشاور وزیر صمت از ابلاغ 14 برنامه مهم و تاثیرگذار این وزارتخانه برای اصلاح صنعت خودرو به خودروسازان خبر داد.

دستور وزیر صمت درباره خودروهای پیش فروش شده

به گزارش سفر به کانادا به نقل از ایلنا، صادق نجفی با اعلام این خبر اضافه کرد: وزیر صنعت دستور لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده معوق طبق قرارداد به خودروسازان صادر و بر اعمال کنترل قوی تر در سیستم فروش خودرو برای رسیدن خودرو به دست مصرف کننده واقعی تاکید کرد.

وی اضافه کرد: برای ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک و جلوگیری از رشد روزافزون قیمت در بازار خودروهای خارجی وارداتی نیز اقدامات موثری صورت گرفته است.

دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت با بیان اینکه کاهش نوسان ها و ثبات بخشیدن به بازار خودرو از ابتدای سال و نیز افزایش عرضه خودرو به بازار صورت گرفته، اضافه کرد: سیاست کاهش واردات کالاهای تولید داخل و افزایش صادرات به اجرا درآمده و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در توسعه ساخت داخل دعوت به عمل آمده است.

وی ضمن اعلام اینکه چهار هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تزریق در بخش قطعه سازی پرداخت شده، گفت: رونق تولید با تأمین مواد اولیه برای بخش تولید و رساندن تولید روزانه صنعت خودرو از 400 دستگاه به دو هزار و 200 دستگاه در روز در دستور کار قرار گرفت.

دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت اضافه کرد: جلوگیری از واردات قطعاتی که در کشور تولید می شود، به خودروسازان دستورات لازم داده شده و به معاونت های امور صنایع و ایدرو در ارتباط با استفاده حداکثری از سرمایه های انسانی کشور درزمینه ساخت داخل، تاکید شد.

نجفی حمایت از واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی را تنها راه نجات صنعت خودرو دانست و گفت: حمایت از همکاری نخبگان دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان در همکاری با قطعه سازان در بخش ساخت داخل قطعات های تک و حمایت و همکاری از حضور نخبگان و توانمندی های صنایع دفاعی کشور در بخش داخلی سازی قطعات های تک به عمل آمده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 371

به "دستور وزیر صمت درباره خودروهای پیش فروش شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر صمت درباره خودروهای پیش فروش شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید