درخواست ناتو از طالبان برای پایبندی به صلح افغانستان

به گزارش سفر به کانادا، دبیرکل ناتو امروز سه شنبه از جنبش طالبان خواست ضمن کاهش خشونت ها در افغانستان به توافق صلح با آمریکا در این باره پایبند باشد.

درخواست ناتو از طالبان برای پایبندی به صلح افغانستان

به گزارش سفر به کانادا، به نقل از الیوم السابع، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ما از طالبان می خواهیم برای کاهش خشونت و متوقف کردن حملات و اجرای توافق صلح با آمریکا کوشش کند. ما از این توافق و مبادله زندانیان حمایت می کنیم و از همه طرف ها می خواهیم به وعده هایشان درباره کاهش خشونت در افغانستان و اجرای این توافق پایبند باشند.

استولتنبرگ اضافه کرد: ناتو به حمایت از افغانستان به وسیله ماموریتش در آموزش نظامیان افغان ادامه می دهد؛ زیرا این بهترین راه حمایت است و به طالبان این پیغام را می رساند که هرگز نمی توانند در جنگ پیروز شوند بلکه بهتر است پای میز مذاکره نشسته و به توافق صلح دست یابند.

وزارت خارجه آمریکا دوشنبه گفت، زلمای خلیل زاد، نماینده این کشور در امور صلح افغانستان با نمایندگان طالبان در قطر ملاقات نموده است.

آمریکا و طالبان اواخر ماه فوریه توافق صلحی را با هدف شروع فرایند صلح در افغانستان و خاتمه دادن به طولانی ترین نبرد تاریخ آمریکا امضا کردند.

آمریکا امیدوار است به وسیله این توافق به دو دهه درگیری در افغانستان خاتمه داده و 13 هزار نظامی آمریکایی حاضر در این کشور را به آمریکا بازگرداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 959

به "درخواست ناتو از طالبان برای پایبندی به صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ناتو از طالبان برای پایبندی به صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید