خبرنگاران روستاییان مجاور مناطق حفاظت شده در مهار آتش سوزی مشارکت می نمایند

به گزارش سفر به کانادا، یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت:زمینه سازی برای مشارکت بیش از 40 هزار نفر از اهالی روستا های مجاور مناطق حفاظت شده این استان برای مهار آتش سوزی ها در شرایط بحرانی فراهم شده است.

خبرنگاران روستاییان مجاور مناطق حفاظت شده در مهار آتش سوزی مشارکت می نمایند

سید اسد الله هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سفر به کانادا اضافه نمود:افزون بر 310هزار هکتار از وسعت کهگیلویه و بویراحمد را مناطق حفاظت شده تشکیل می دهد که مشارکت عمومی اهالی روستایی مجاور این مناطق برای روبرو شدن با شرایط بحرانی از جمله آتش سوزی ها یک ضرورت است.

وی بیان نمود: به این منظور با دعوت از دهیاران روستاهای مجاور مناطق حفاظت شده دنای شرقی و غربی کوشش می گردد با تامین تجهیزات اولیه شامل فلکس بگ، آتش کوب و دمنده شرایط برای حضور به موقع مردم در شرایط آتش سوزی مهیا گردد.

هاشمی اظهار کرد: با انعقاد قراردادهایی سایر ظرفیت ها از جمله امداد هوایی استان فارس هم برای کار اطفاء حریق در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد به کار گرفته می گردد.

وی توجه به تامین تجهیزات مورد احتیاج برای اطفاءحریق را مهم دانست و اضافه نمود :تا به امروز 100 دستگاه فلکس بگ و 15 دستگاه دمنده در کنار تجهیزات انفرادی دیگر برای مهار آتش سوز ها احتمالی تامین شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد: با توجه به سخت گذر بودن مناطق حفاظتی، حضور به موقع افراد محلی نقش مهمی در کنترل آتش سوزی ها دارد.

از ابتدای فصل گرما تا کنون بیش از 500 هکتار از مراتع و جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1074

به "خبرنگاران روستاییان مجاور مناطق حفاظت شده در مهار آتش سوزی مشارکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روستاییان مجاور مناطق حفاظت شده در مهار آتش سوزی مشارکت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید