حریرچی: خیزش کرونا در بعضی استان ها شروع شد

به گزارش سفر به کانادا، ایرج حریرچی در جلسه ستاد کرونای البرز گفت: البرز در مقابله با کرونا بسیار پیروز عمل نموده و این امر در 6 هفته اخیر نمود بیشتری داشته است.

حریرچی: خیزش کرونا در بعضی استان ها شروع شد

به گزارش تسنیم، وی اضافه نمود: پیش از این الگوی بیماری در البرز مشابه تهران بود و جای خرسندی دارد که استان البرز توانسته راستا خود را از پایتخت جدا کند و میزان بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان به شکل قابل توجهی کاهش یافته است.

حریرچی با بیان اینکه مهمترین دستاورد البرز در روز های اخیر این است که در بعضی از روز ها حتی یک مورد مرگ ناشی از کرونا نیز در این استان گزارش نشده است؛ گفت: برای این توفیق عظیم که در راستای سلامت مردم است، از مدیریت استاندار البرز و کوشش های رئیس و مجموعه علوم پزشکی استان قدردانی می کنیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه نمود: همچنان نگران هستیم که کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عادی انگاری، موجبات شدت دریافت بیماری را فراهم کند چراکه مواردی از ویروس جهش یافته در بعضی نقاط جهان مشاهده شده و باید نهایت کوشش خود را داشته باشیم که از ورود این ویروس جلوگیری کنیم.

وی گفت: مهمترین بستر های نگرانی در کلانشهر هایی مانند تهران و کرج، حمل و نقل عمومی است؛ چرا که امکانات و ظرفیت لازم در این راستا وجود ندارد.

حریرچی اضافه نمود: از مردم درخواست می گردد که خروج از منزل را به حداقل برسانند؛ متاسفانه تردد ها در این برهه از سال نسبت به سال قبل تنها 5 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: جای خرسندی دارد که هیچ یک از استان های کشور در شرایط قرمز نیستند و 19 شهرستان در شرایط نارنجی قرار دارند، ولی متاسفانه در بعضی از استان ها خیزش جدیدی از بیماری دیده شده و در 2 استان تهران و اصفهان مواردی از رشد بیماری در افراد 7 تا 18 سال یافت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1476

به "حریرچی: خیزش کرونا در بعضی استان ها شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: خیزش کرونا در بعضی استان ها شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید