جلسه اضطراری وزیر دفاع هند با فرماندهان زمینی، هوایی و دریایی

به گزارش سفر به کانادا، به دنبال درگیری خونین مرزی چین و هند که به کشته شدن دست کم 20 نظامی هندی منجر شد، وزیر دفاع این کشور با فرماندهان قوای سه گانه کشورش نشست اضطراری برگزار کرد.

جلسه اضطراری وزیر دفاع هند با فرماندهان زمینی، هوایی و دریایی

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا، به دنبال درگیری مرزی روز سه شنبه میان نظامیان هندی با چین که به گفته دهلی نو منجر به کشته شدن حداقل 20 نظامی هندی از جمله یک سرهنگ ارتش شده است، وزیر دفاع این کشور با فرماندهان نیروی زمینی، هوایی و دریایی و رئیس ستاد مشترک ارتش خود نشست اضطراری برگزار کرده است.

هو شیین، سردبیر روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین نیز در یک پیام توییتری از کشته شدن سربازان چین خبر داده و نوشته است که در این مورد اطلاعاتی را دریافت کرده است. منابع هندی نیز از کشته شدن یک افسر ارشد ارتش چین در این درگیری خبر داده اند.

به نوشته پایگاه شبکه تلویزیونی ANI، راجنات سینگ وزیر دفاع هند همچنین با سوبرامانیان جایشنکار وزیر خارجه این کشور درباره تحولات جاری در مرز با چین رایزنی کرده است.

ارتش هند صبح سه شنبه با صدور بیانیه ای گفت: شامگاه گذشته حین فرایند کاهش تنش در دره گالوان، درگیری خشونت باری رخ داد که تلفات برجای گذاشت.

از سال 1975 تا کنون این اولین برخورد مرگبار میان نظامیان هندی و چینی در مناطق مرزی است، هرچند که نظامیان دو کشور در آوریل 2020 نیز تنشهایی در این منطقه ایجاد کرده بودند.

چین و هند که بیش از 4 هزار کیلومتر مرز مشترک دارند بر سر مناطقی از جمله زنگنان در منطقه هیمالیا اختلافات ارضی دارند و دو طرف مدعی حاکیت بر بخشهایی از این منطقه هستند.

مرز دو کشور با آنچه خط کنترل واقعی شناخته می شود تعریف شده اما به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن فاقد حصار مرزی مشخص است و در بسیاری نقاط مورد اختلاف دو کشور است.

در سال 1962 ارتش چین طی یک درگیری چند هفته ای پیروز شد بخش آکسای چین که معتقد است بخشی از سرزمین اصلی چین در تبت است را از کنترل هند خارج کرد. این درحالیست که هند نیز مدعی حاکمیت بر تمامی بخشای آکسای است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1093

به "جلسه اضطراری وزیر دفاع هند با فرماندهان زمینی، هوایی و دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه اضطراری وزیر دفاع هند با فرماندهان زمینی، هوایی و دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید