جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج

به گزارش سفر به کانادا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج گفت: 16باب مغازه در آتش سوزی جمعه بازار یاسوج دچار خسارت گردیده اند.

جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج

به گزارش خبرنگاران، هاشم یوسفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آتش نشانان در یک عملیات چند ساعته کار اطفا و ایمن سازی را انجام دادند، افزود: ساعت 21 و 9 دقیقه آتش سوزی جمعه بازار به آتش نشانی یاسوج اعلام شد و نیروهای عملیاتی پس از سه دقیقه در محل حضور یافتند و کار اطفا حریق را شروع کردند.

وی با اشاره به سختی کار آتش نشانان بعلت حرارت بالا، دود غلیظ و همچنین تاریکی مطلق محیط، اظهارکرد: مشکل اصلی که در این عملیات با آن روبرو بودیم عدم امکان دسترسی به حریق باتوجه به مسدود بودن مسیر وجود نداشت و عملا امکان ورود خودروهای عملیاتی را غیرممکن ساخت .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج اظهار داشت: با کوشش آتش نشانان عملیات مهار پس از یک ساعت و 15 دقیقه سرانجام یافت و پس از آن عملیات ایمن سازی صورت گرفت که مجموعا این عملیات چهار ساعت به طول انجامید.

یوسفی توضیح داد: در این عملیات 6 تیم عملیاتی متشکل از 30 آتش نشان حضور داشتند .

وی همچنین در خصوص میزان خسارت وارده و علت حادثه ادامه داد: تعداد 16 باب مغازه در این آتش سوزی دچار خسارت گردیده اند که برآورد دقیق خسارت های وارده در دست آنالیز است .

همچنین نستهن مقدم، شهردار یاسوج نیز در ادامه گفت: باید نماز شکر بخوانیم که آتش سوزی جمعه بازار یاسوج تلفات جانی نداشت .

وی اظهارکرد: در پی آتش سوزی جمعه بازار یاسوج، تیم های امدادی آتش نشانی در سریعترین زمان به محل حادثه رسیدند و کار اطفا حریق را شروع کردند .

مقدم با بیان اینکه سه شنبه شب از یک فاجعه بزرگ در یاسوج جلوگیری شد، اظهار داشت: آتش نشانان با کوشش تحسین برانگیز اجازه گسترش آتش در این محیط بسیار ناامن و مستعد آتش سوزی را ندادند و سپس در سریعترین زمان ممکن آتش را مهار کردند و خسارت های بیشتر و گسترده تری به اموال کسبه این بازار نرسید.

شهردار یاسوج توضیح داد: باید شاکر باشیم که در زمان آتش سوزی کسی در محل حضور نداشت چرا که ممکن بود به علت آتش سوزی و همچنین ازدحام جمعیت تلفات جانی داشته باشیم .

وی که در اولین لحظات به محل حادثه رسید و از نزدیک عملیات نیروهای امدادی را راهنمایی کرد، با اشاره به همکاری و همدلی نیروهای امدادی و مسئولین در این حادثه ادامه داد: با همکاری و کوشش همه نیروهای امدادی از بروز یک فاجعه بزرگ جلوگیری شد و لازم می دانم از دادستانی محترم، نیروهای نظامی و انتظامی، دستگاههای خدمات رسان و بویژه نیروهای امدادی بخاطر حضور سریع و کوشش های بی شائبه نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم .

شهردار یاسوج مطرح نمود: نیروهای سپاه فتح استان، نیروی انتظامی، تیم آتش نشانی فرودگاه یاسوج، شرکت های خدمات رسان از جمله برق و گاز، ماشین آلات و نقلیه شهرداری یاسوج، یک خودروی امدادی دهیاری، نیروهای هلال احمر، اورژانس و همه نیروهای امدادی حضور پررنگ و موثر و همدلی و همکاری ستودنی داشتند.

نستهن مقدم بیان نمود: بارها نسبت به خطرات جمعه بازار یاسوج هشدار داده بودیم و پیگیری ها و مکاتبات زیادی در خصوص ناایمن بودن و جمع آوری این مکان انجام داده بودیم.

وی همچنین با تقدیر از اصحاب رسانه استان توضیح داد: باوجود اینکه بعضا در زمان وقوع چنین حوادثی شاهد اخبار متناقض و بروز شایعه ها هستیم، اما خوشبختانه اصحاب رسانه با احساس مسئولیت مثال زدنی و حضور پررنگ اخبار صحیح را با سرعت و دقت به جامعه مخابره کردند و اجازه ندادند جو روانی جامعه متشنج گردد که جای تقدیر دارد.

شهردار یاسوج افزود: تیم ویژه ای برای جستجوی علت حادثه تشکیل گردیده است و پس از آنالیز های کارشناسی نتیجه اعلام خواهد شد و شهروندان گرامی و کسبه به گمانه زنی ها توجه نکنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 79

به "جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از آتش سوزی جمعه بازار یاسوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید