تمایل کانادا برای برقراری ارتباط با ایران

به گزارش سفر به کانادا، نخست وزیر کانادا در سخنانی از برقراری تماس بین کشورش با ایران استقبال کرد.

تمایل کانادا برای برقراری ارتباط با ایران

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا به نقل از سی تی وی نیوز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا درباره برنامه این کشور برای برطرف تحریم های مالی علیه ایران همانند متحدان دیگر خود اظهار نظر نکرد و درعین حال هشدار داد چنین اقدامی می تواند بر اقتصاد کانادا تاثیر منفی داشته باشد.

ترودو روز دوشنبه پیش از پاسخ به سوالی درباره احتمال برطرف تحریم های کانادا کنفرانس خبری خود را ترک کرد. با اینحال وی در سنت آندروس به سوال دیگری درباره احتمال بازگشایی سفارت کانادا در ایران پاسخ داد.

وی در این باره گفت: حرکت قابل توجه ایران به سوی احترام به انتظارات بین المللی نشانه بسیار مثبتی بوده و در هرکجا یک پیروزی برای دیپلماسی به شمار می رود.

نخست وزیر کانادا همچنین گفت که برچیدن بخش هایی از برنامه هسته ای ایران گامی قابل توجه است و انتظار دارم که تماس هایی بین کانادا و ایران برقرار گردد.

استفان دیون، وزیر خارجه کانادا نیز به سفر به کانادا گفت که کابینه به زودی درباره لغو تحریم ها تصمیم گیری خواهد نمود. وی در ادامه اضافه نمود که دراین باره به زودی تصمیم گیری خواهد شد تا اکنون که شرکت های آمریکایی و اروپایی امکان تجارت با ایران را دارند، شرکت های کانادایی از این فرصت بی بهره نباشند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 377

به "تمایل کانادا برای برقراری ارتباط با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل کانادا برای برقراری ارتباط با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید