تردد کلیه کشتی ها از آبراه های ایران تحت نظارت قرار می گیرد

به گزارش مجله سفر به کانادا، سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: قرار شده از این پس علاوه بر آبراه ها، کلیه ناوگان عبوری و ورودی به بنادر کشور را به طور کامل تحت پوشش کنترل و نظارت ترافیکی قرار دهیم.

تردد کلیه کشتی ها از آبراه های ایران تحت نظارت قرار می گیرد

حسین عباس نژاد، سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست تخصصی معاونان امور دریایی، پایش آبراه های تحت حاکمیت را یکی از موضوعات جدی دانست و گفت: الکترونیکی کردن فرایند پایش آبراه های تحت حاکمیت، به صورت جدی و با کمک واحد فنی و مهندسی سازمان بنادر در دست اجرا است که امیدوارم تا پایان امسال طراحی و اجرایی شود.

سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به توسعه، تجهیز و تکمیل سیستم ترافیک کشتی ها در دریا(VTS)، افزود: اخیراً با مصوبه هیأت عامل سازمان بنادر، مقرر شد با توسعه و توسعه سیستم وی تی اس ساحلی، علاوه بر آبراه ها، کلیه ناوگان عبوری و ورودی به بنادر کشور را به طور کامل تحت پوشش کنترل و نظارت ترافیکی قرار دهیم.

وی با اشاره رویکرد سازمان بنادر برای توسعه سیستم های شناسایی اتوماتیک راه دور موسوم به AIS و LRIT، تاکید کرد: بر اساس مصوبه هیأت عامل سازمان بنادر، مقرر شده تا با توسعه سیستم های شناسایی اتوماتیک راه دور، نظارت کامل تری بر ناوگان ایرانی داشته باشیم.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی از به روز شدن، جامع سازی و تجهیز مرکز اضطرار دریایی و پاسخ به اضطرار دریایی خبر داد و با اشاره به ایجاد شرایط پایدار در کشور، گفت: به نظر می رسد، بعد از دو سال توقف در گردشگری دریایی در تعطیلات نوروز، امسال با حجم زیادی از متقاضیان گردشگران دریایی برای استفاده از امکانات ساحلی و دریایی روبرو شویم؛ به همین منظور برای خدمات رسانی ایمن و سریع به هموطنان برنامه ریزی شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1969

به "تردد کلیه کشتی ها از آبراه های ایران تحت نظارت قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد کلیه کشتی ها از آبراه های ایران تحت نظارت قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید