تجمع اریتره ای های مقیم کانادا مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا

به گزارش سفر به کانادا، ده ها اریتره ای مقیم کانادا در اعتراض به کشته شدن ماهیگیران این کشور به دست نیروهای اماراتی در جنوب دریای سرخ، مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا تجمع کردند.

تجمع اریتره ای های مقیم کانادا مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، تظاهرنمایندگان در اعتراض به آنچه جنایت های ابوظبی علیه ماهیگیران منطقه العفر در جنوب دریایی سرخ خواندند، در مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا، پایتخت کانادا تجمع کردند.

معترضان اریتره ای ضمن تجمع در مقابل سفارت ابوظبی، شعار نه به جنایت های جنگنده های امارات، دنکالیا سرزمین آزادگان است و کشورمان فروشی نیست را سر دادند.

اریتره ای ها نیروهای امارات را متهم به کشتن ماهیگیران اهل قبیله العفر در جنوب دریای سرخ می نمایند و تاکنون هیچ آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان اریتره ارائه نگردیده اما به گفته فعالان، طی حملات جنگنده های اماراتی به ماهیگیران اریتره ای ده ها تن کشته و زخمی گردیده اند.

دنکالیا اقلیمی در جنوب اریتره است که افراد قبیله العفر در آن جا ساکن هستند و شهر عصب مرکز این اقلیم است. شهر عصب دارای یک بندر معروف است که امارات از سه سال پیش این بندر را اجاره نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 شهریور 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 21

به "تجمع اریتره ای های مقیم کانادا مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع اریتره ای های مقیم کانادا مقابل سفارت ابوظبی در اتاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید