بهرام قاسمی: باید زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام جبران شود

به گزارش سفر به کانادا، سفیر کشورمان در پاریس تاکید کرد: در شرایط جدید باید قبل از هر چیز، زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و برقراری بی سابقه ترین تحریم ها علیه متعهدترین عضو آن یعنی ایران جبران شود.

بهرام قاسمی: باید زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام جبران شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه در یادداشتی نوشت: برجام برجام است، با همه عناصر و اعضا و تفاهمات برآمده از آن که طی یکی از کم سابقه ترین مذاکرات سخت و زمانبر تاریخ معاصر، نهایتا در 14 جولای 2015 مورد توافق قرار گرفت.

وی با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای و نقض تعهدات طرف اروپایی گفت: بعد از خطای راهبردی و نقض عهد و رفتار خصمانه ایالات متحده و بدعهدی برخی دیگر از شرکا، اکنون در شرایط جدید باید قبل از هر چیز، زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و برقراری بی سابقه ترین تحریم ها علیه متعهدترین عضو آن یعنی ایران جبران شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در پاریس، این دیپلمات ارشد با بیان اینکه برجام همچنان با همان ترکیب و با تمامی ابعاد و مولفه ها و عناصری که در کنار هم توافقی تاریخی و بین المللی را به فرجام رساندند، فقط برجام است، شرح داد: دولت جدید ایالات متحده در کنار تمامی ادعاهای خود در صحنه بین المللی و داخلی مبنی بر بازگشت به تعهدات پیشین و تلاش برای اینکه شاید بتواند در حدی و قدری آب های رفته را به جوی بازگرداند، باید بی کم و کاست به یکی از مهمترین و اساسی ترین شاخصه آن بی عهدی ها در صحنه جهانی و به تعهدات خود در برجام بازشود.

به گفته قاسمی، نخستین گام و تنها راه ابراز حسن نیت و تبری جستن از اقدامات نامتعارف و خلاف موازین بین المللی رئیس جمهور پیشین که نهایتا با چهره واقعی نمایان و عیان شده نزد مردم آمریکا و جهانیان میز ریاست را ترک کرد، لغو تمامی تحریم ها علیه ملت بزرگ ایران است.

وی ادامه داد: همگان برجام را با تمامی ابعاد و مشخصه های مورد تائید قطعنامه 2231 و تنها با همان اعضای متعهد گرد میز 2015 آن می شناسند. حیات و بقای برجام به انجام دقیق تعهدات بدعهدان و زودرفتگان بستگی دارد. با نابوده ها کاری نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1506

به "بهرام قاسمی: باید زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام جبران شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهرام قاسمی: باید زیان های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام جبران شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید