انفجار دو دکل برق از سوی داعش در استان دیالی عراق

به گزارش مجله سفر به کانادا، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی در استان دیالی عراق امروز سه شنبه اعلام نمود که داعش دو دکل برق را در شرق بعقوبه منفجر نموده است.

انفجار دو دکل برق از سوی داعش در استان دیالی عراق

این منبع امنیتی تاکید نمود: تروریستهای جنایتکار داعش صبح امروز سه شنبه اقدام به انفجار دو دکل برق در اطراف نیروگاهی در تپه های حمرین در نزدیکی ناحیه المنصوریه در چهل کیلومتری شرق بعقوبه کردند.

منبع مذکور تاکید نمود: دو دکل مذکور بلافاصله پس از انفجار فرو ریختند.

حاتم التمیمی معاون فرماندار المقدادیه اخیرا گفته بود: هدف قرار دادن دکل های برق طبق دستور سرکرده های تروریست های داعش صورت می گیرد تا از این طریق ضمن ایجاد نارضایتی در میان مردم به علت قطعی های مکرر، چنین ادعا گردد که تروریست ها همچنان فعال هستند.

او همچنین گفت که نیروهای خدماتی اداره برق امکان این را ندارند که تمامی دکل ها را تعمیر نمایند؛ چرا که هم تعداد آن ها زیاد است و هم در مناطق صعب العبور واقع شده اند و داعش نیز بیشتر در این مناطق دست به انفجار دکل ها می زند.

به گفته التمیمی، میزان خاموشی ها در منطقه المقدادیه به چهار ساعت رسیده است. انفجار این دکل ها که برق صادراتی ایران به عراق را حمل می نمایند، تا کنون موجب از دست رفتن حداقل 400 مگاوات از برق وارداتی از ایران شده است. هرساله با رسیدن فصل تابستان، کمبود برق و افزایش خاموشی ها به خصوص در استان های جنوبی عراق، موجب اعتراضات مردمی می گردد.

در هفته های گذشته میزان حملات تروریست های داعش در قالب هسته های دو تا سه نفره به نیروهای امنیتی در استان های دیالی، صلاح الدین و کرکوک افرایش یافته است. سه استانی که به علت دارا بودن عوارض جغرافیایی از جمله کوه و بیابان، به محل اختفای تروریست ها تبدیل شده است.

ارتش عراق معتقد است که تروریست ها توانایی رویارویی با نیروهای امنیتی را ندارند و با افزایش حملات عمدتاً بی ثمر کوشش دارند چنین القاء نمایند که کماکان در صحنه عراق حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1635

به "انفجار دو دکل برق از سوی داعش در استان دیالی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار دو دکل برق از سوی داعش در استان دیالی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید