انتقاد حزب کارگزاران از تغییر قانون انتخابات در مجلس؛ شبهه انگیز است

به گزارش سفر به کانادا، تهران (پانا) - شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران با ابراز تاسف از برخی تغییرات در قانون انتخابات ریاست جمهوری از سوی مجلس یازدهم، محدودشدن امکان نامزدی رجل سیاسی -اعم از زنان و مردان- در انتخابات ریاست جمهوری را شبهه انگیز توصیف کرد.

انتقاد حزب کارگزاران از تغییر قانون انتخابات در مجلس؛ شبهه انگیز است

به گزارش روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی ایران، در جلسه آنلاین شورای مرکزی این تشکل سیاسی، اعضا ضمن انتقاد از برخی بخش های مصوبه اخیر مجلس درباره انتخابات ریاست جمهوری، بررسی نامزدهای انتخابات 1400 را به تعیین تکلیف نهایی این مصوبات موکول کردند.

در این جلسه که به ریاست محسن هاشمی برگزار گشت، مصوبات اخیر مجلس درباره شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران نسبت به تصویب مواردی که به محدود شدن امکان نامزدی رجل سیاسی -اعم از زنان و مردان- در انتخابات ریاست جمهوری می شود، را شبهه انگیز خواندند و این مصوبات را گامی به سوی انتخاباتی یک طرفه و با حداقل مشارکت دانستند و ابراز امیدواری کردند که این فرایند از سوی شورای نگهبان اصلاح شود.

در ادامه مقرر شد که ادامه بررسی نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری به بعد از تعیین تکلیف نهایی مصوبه مجلس موکول شود.

در ادامه این جلسه شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران، نماینده حزب در شورای هماهنگی اصلاحات توضیحاتی درباره فرایند تصمیم گیری سازوکار نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان ارائه کرد. یدالله طاهرنژاد نایب رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به ورود قانون جدید احزاب به مساله ائتلاف ها و تبعات آن بر فعالیت های جبهه ای، از طرح مواردی جهت اصلاح این سازوکار خبر داد و یادآور شد که این مصوبه طبق متن آن پس از تایید قابلیت اجرا پیدا می کند.

پس از آن، اعضای شورای مرکزی به بررسی ابعاد نهاد پیشنهادی اجماع ساز اصلاح طلبان پرداختند و کلیات مصوبه شورای هماهنگی اصلاحات را مورد تایید قرار دادند. اعضا با این حال، نسبت به کارکرد این نهاد در انتخابات شوراها ابراز تردید کردند.

در ادامه، امیر اقتناعی معاون استان های دبیرکل کارگزاران سازندگی ایران گزارشی از نظرات دبیران اول استان های حزب درباره نهاد پیشنهادی اجماع ساز ارائه کرد. وی با اشاره به تجربه شورای عالی سیاست گذاری اصلاحات، حضور احزاب کوچک و بدون دفاتر استانی در نهاد اجماع ساز را مایه دلزدگی بدنه اصلاحات و تنزل شایسته سالاری در انتخاب لیست های انتخاباتی دانست.

در نهایت شورای مرکزی، کمیته سیاسی حزب را مکلف کرد که امکان های جدید ائتلاف برای انتخابات شوراهای شهر در سال آینده را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به جلسه آینده شورا ارائه کند.

همچنین محمد عطریانفر رییس کنگره حزب کارگزاران سازندگی ایران گزارشی از انجام فرایند تصمیم گیری درباره کنگره سالیانه حزب ارائه داد و از تعامل خوب با وزارت کشور برای برگزاری کنگره به صورت آنلاین و همچنین تکمیل نرم افزار اخذ رای و آزمایش پیروز آن خبر داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1438

به "انتقاد حزب کارگزاران از تغییر قانون انتخابات در مجلس؛ شبهه انگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد حزب کارگزاران از تغییر قانون انتخابات در مجلس؛ شبهه انگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید