انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن برگزار گردید

به گزارش سفر به کانادا، پکن- خبرنگاران- انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن سه شنبه شب با حضور دانشجویان، کاردار و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در پکن برگزار گردید.

انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن برگزار گردید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

حسن شابیگ کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این مراسم گفت: سفارت ایران در چین، خانه اول همه ایرانیان است و امیدواریم بتوانیم در خدمت همه ایرانیان و دانشجویان باشیم.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با همکاری یکدیگر بر مشکلاتی که برای ایرانیان و دانشجویان ایجاد شده است فایق آییم.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم در این آیین ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در مجمع دانشجویان مقیم پکن گفت: این مجمع یکی از فعال ترین مجامع دانشجویی خارج از کشور است.

وفایی که مسئولیت سرپرستی رایزنی علمی سفارت ایران در پکن را هم بر عهده دارد گفت: بخش فرهنگی سفارت هم در خدمت دانشجویان است و یاری کار آنها در فعالیت های علمی و فرهنگی است.

او به دانشجویان یادآور شد در حوزه فرهنگی هم هر چه قدر کار کنید ما حمایت خواهیم کرد.

وفایی در خصوص تامین بودجه برای فعالیت های دانشجویی به وسیله مجمع نیز گفت: با رایزنی های صورت گرفته، بودجه سال جاری مجمع، از سال گذشته کمتر نخواهد بود.

دبیر مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن نیز در این آیین گفت: در دور قبلی مجمع 8 برنامه با مشارکت یک هزار و 200 دانشجو برگزار گردید.

محمد طالب از برگزاری دومین همایش علمی ایرانیان مقیم پکن به عنوان یکی از مهمترین برنامه های هشتمین دور مجمع دانشجویان پکن نام برد و گفت: شرکت در مراسم اهدای خون، برپایی اردوهای فرهنگی و تفریحی، برگزاری شب یلدا، برگزاری روز دانشجو، برپایی کلاس های آموزش زبان چینی و انتشار بولتن علمی به زبان چینی از دیگر این برنامه ها بود.

در این انتخابات، از میان 8 داوطلب، 7 نفر به عنوان عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن انتخاب شدند.

نجمه کریمی، مهسا نجفی، علی هاشمی زاده، روزبه گلچین، احمد رضا پارسا، فرشته جعفری، میر محمد علی میر رمضانی و محمد قاسم رحیمی در این انتخابات با کسب حداکثر آرا به عنوان اعضای شورای مرکزی مجمع دانشجویان پکن انتخاب شدند.

همچنین در این انتخابات علیرضا کمال به عنوان بازرس مجمع دانشجویان پکن انتخاب شد.

مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن از 8 سال پیش راه اندای شده است این مجمع در حال حاضر دارای 314 عضو ثبت نام شده است.

در حال حاضر حدود دو هزار دانشجوی ایرانی در چین مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود 400 نفر آنها در پکن تحصیل می نمایند.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 240

به "انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات مجمع دانشجویان ایرانی مقیم پکن برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید