افزایش چشمگیر حملات علیه مسلمانان در آلمان در سال 2020 خبرنگاران

به گزارش سفر به کانادا، یک رسانه آلمانی با استناد به آمار های ارائه شده از طرف وزارت کشور از افزایش چشمگیر حملات علیه مسلمانان و نهاد های اسلامی در سال گذشته میلادی در آلمان اطلاع داد.

افزایش چشمگیر حملات علیه مسلمانان در آلمان در سال 2020 خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، آمارها نشان می دهد که خشونت علیه مسلمانان در آلمان همچنان در حال افزایش است.

حملات علیه مسلمانان و نهادهای اسلامی در آلمان در سال گذشته میلادی به صورت چشمگیری افزایش پیدا نموده و تقریبا هر روز بیش از دو حمله علیه این گروه ها وجود داشته است.

بر اساس گزارش روزنامه نویر اوزنابروکر سایتونگ با استناد به پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست حزب چپ این کشور حداقل 901 جرم اسلام ستیزانه و ضد مسلمانان در سال گذشته در این کشور اتفاق افتاده است که افزایش 2 درصدی را نسبت به سال گذشته میلادی نشان می دهد.

در سال 2019 حدود 884 مورد از این گونه حملات اسلام ستیزانه در آلمان اتفاق افتاده بود. وزارت کشور آلمان اعلام نموده که بیشتر این حملات از طرف راستگرایان افراطی اجرا شده است.

فراکسیون حزب چپ آلمان اعلام نموده است که آمارهای نهایی برای سال 2020 در مجلس این کشور بالاتر خواهد بود چرا که تجربه نشان می دهد در هفته های آینده خبرهای دیرهنگامی در این رابطه دریافت خواهد شد.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان در حملات و جرائم اجرا شده علیه مسلمانان در سال 2020 حدود 48 نفر مجروح شدند که تعداد آن ها بسیار بیشتر از مجروحین این گونه حملات در سال 2019 بوده که در آن 34 نفر مجروح و البته 2 نفر هم کشته شدند.

بر اساس اطلاعات سازمان های ذیربط در سال 2020 حدود 77 مورد حمله به مساجد و هتک حرمت عبادتگاه های مسلمانان ثبت شده است.

در سال 2019 هم افزایش حملات علیه مسلمانان و نهادهای اسلامی در آلمان ثبت شده بود.

اولا یلپکه ، از سیاستمداران حزب چپ آلمان اعلام نموده است که جرائم اعلام شده از طرف دولت آلمان علیه مسلمانان تنها نوک یک کوه یخی است. به گفته وی بخش اعظمی از حملات علیه مسلمانان به دلیل شرم و خجالت افراد به مقامات گزارش نمی گردد.

یلپکه همچنین تاکید نمود با وجود اینکه سال گذشته به دلیل محدودیت های کرونایی فرصت کم تری برای جرائم در فضاهای عمومی وجود داشت اما تعداد این گونه جرائم در آلمان افزایش چشمگیری داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1539

به "افزایش چشمگیر حملات علیه مسلمانان در آلمان در سال 2020 خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چشمگیر حملات علیه مسلمانان در آلمان در سال 2020 خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید