افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شاقتصادی؛ محور نشست ونکوور

به گزارش سفر به کانادا به نقل از رویترز، یک مقام دولت کانادا روز دوشنبه گفت نشست بین المللی که قرار است با هدف مهار برنامه های هسته ای کره شمالی برگزار گردد، بر متقاعد سازی تمام کشورها به اجرای کامل تحریمها علیه پیونگ یانگ متمرکز خواهد بود.

افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شاقتصادی؛ محور نشست ونکوور

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

بر این اساس روز سه شنبه، مقامات بلندپایه 20 کشور دنیا در شهر ونکوور کانادا برای نشستی یک روزه گردهم می آیند. هدف این گردهمایی، افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شاقتصادی جهت توقف برنامه های هسته ای این کشور است.

دولتهای کانادا و آمریکا به طور مشترک میزبان این نشست هستند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد که تاکنون طیف گسترده ای از تحریمها را علیه پیونگ یانگ وضع نموده است، ماه میلادی گذشته بکارگیری تدابیر تنبیهی جدید برای محدودسازی دسترسی کره شاقتصادی به محصولات نفتی پالایش شده، نفت خام و درآمدهای حاصل از فعالیت کارگرانش در کشورهای خارجی را به تصویب رساند.

با این حال، کیم جونگ اون رهبر کره شاقتصادی تاکنون از تسلیم شدن در برابر این فشارها امتناع نموده است.

مقامات آمریکا می گویند که در این نشست، شیوه های تقویت امنیت دریایی گرداگرد کره شاقتصادی با هدف رهگیری کشتی هایی که قصد دارند تحریمها را نقض نمایند، آنالیز خواهد شد.

با آنکه برگزاری نخستین دور از گفتگوها میان مقامات دو کره بیم و نگرانیها از بروز یک جنگ را تا حدی کاهش داد، اما تنشها بر سر آزمایشهای موشکی پیونگ یانگ همچنان رو به تزاید است.

یک مقام دولت ژاپن در مورد آزمایشهای موشکی پیونگ یانگ گفت که دنیا ضروری است با افزایش فشارها به وسیله تمام راههای موجود از جمله اجرای کامل قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و وضع تحریمهای مستقل، کره شاقتصادی را به تغییر سیاست خود وادار کند.

لازم به ذکر است که چین، متحد اصلی کره شاقتصادی و شریک مهم و تجاری این کشور، در این گردهمایی حضور ندارد که این امر به زعم دیپلماتها، دستاوردهای این نشست را محدود خواهد نمود.

ماه گذشته، رئیس جمهور آمریکا چین را متهم کرد که امکان ورود نفت به کره شاقتصادی را فراهم می سازد، اتهامی که مقامات پکن آن را رد نموده اند.

بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که در این نشست حضور خواهد یافت، روز دوشنبه گفت که جامعه بین المللی باید متحد بماند. وی اضافه کرد: تحریمها سخت و سنگین است اما ضروری است که فشار دیپلماتیک بر حکومت کیم جونگ اون تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 480

به "افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شاقتصادی؛ محور نشست ونکوور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شاقتصادی؛ محور نشست ونکوور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید