اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت

به گزارش سفر به کانادا، سازمان خصوصی سازی در خصوص مطلب منتشر شده در بعضی رسانه ها با عنوان 1.8 میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها،از سهام عدالت جاماندند اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پیرو مطلب منتشر شده در بعضی رسانه ها با عنوان 1.8 میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها،از سهام عدالت جاماندند سازمان خصوصی سازی مطلبی را به توضیح زیر منتشر کرد: همان گونه که قبلا هم بارها اعلام شده است در زمان ثبت نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه 80 به دلایل مختلف، بعضی از مشمولانی که فرآیند اولیه ثبت نام را انجام داده بودند در لیست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند.

در آن موقع سیستم اطلاعاتی استان ها به صورت دایال آپ با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص باعث شد تا اطلاعات بخشی از مشمولان وارد سیستم نهایی نگردد. علاوه براین، تأخیر بعضی از تعاونی ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت نیز باعث شد تا تعدادی از افراد مشمول نهایی نشوند.

و با توجه به اینکه اطلاعات مشمولان سهام عدالت از سال 1385 الی 1391 از سوی شرکت های تعاونی سهام عدالت به صورت متناوب برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده و بعضا مراحل ثبت نهایی دنبال نشده است بعضی افراد از لیست نهایی جامانده اند. لذا این جمله که قصور تعاونی ها باعث شده افراد ثبت نهایی نشوند قویا تکذیب می گردد.

بر این اساس و با توجه به تقاضای انبوه جاماندگان، اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای مشخص تکلیف این بخش از جامعه در حال اجرا است. درهمین راستا سازمان خصوصی سازی در حال رایزنی برای پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتی که دولت یا مجلس در این زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند، امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت و تاکید می گردد، سازمان خصوصی سازی صرفا مجری طرح توزیع سهام عدالت است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1076

به "اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید