اریتره اخراج یک دیپلماتش توسط کانادا را محکوم کرد

به گزارش سفر به کانادا، خبرنگاران: دولت اریتره با صدور بیانیه ای اقدام کانادا را در مورد اخراج یک دیپلماتش به اتهام فعالیت های غیرقانونی و جمع آوری پول برای ارتش این کشور آفریقایی، محکوم کرد.

اریتره اخراج یک دیپلماتش توسط کانادا را محکوم کرد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا به نقل از الجزیره، پس از اینکه کانادا یک دیپلمات کشور اریتره را به خاطر جمع آوری پول برای ارتش این کشور آفریقایی از خاک خود اخراج کرد، دولت اریتره با صدور بیانیه ای اوتاوا را به زورگویی متهم کرد.

روز چهارشنبه (5 ژوئن) اوتاوا به سرکنسول اریتره در تورنتو دستور داد که خاک کانادا را ترک کند، کانادا دلیل این اقدام خود را انجام فعالیت های غیرقانونی از جمله جمع آوری پول برای این کشور آفریقایی که تحت تحریم های سازمان ملل و همچنین قوانین کانادا واقع شده است، اعلام نموده است.

اریتره ضمن رد و محکوم کردن اتهامات دولت کانادا، در بیانیه خود گفته که اقدامات اجرا شده در کنسولگری بر اساس توافقات دیپلماتیک و قوانین بین المللی بوده و ناقض قوانین کانادا نیز نبوده است.

در ادامه بیانیه اریتره آمده است، این اقدام یک عمل زورگویانه علیه کشور کوچک و با افتخار اریتره بوده و با هدف محروم کردن ایتره ای های مقیم کانادا از دسترسی به خدمات مورد احتیاج آنها اجرا شده است.

در آخر این بیانیه همچنین آمده که دولت اریتره مطمئن است، جامعه این کشور که به طور فزاینده ای با بدرفتاری دولت کانادا از جمله محدودیت در فعالیت های صلح آمیز آنان روبرو شده، تسلیم این اقدامات زورگویانه نخواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 291

به "اریتره اخراج یک دیپلماتش توسط کانادا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اریتره اخراج یک دیپلماتش توسط کانادا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید