ادامه اختلافات آمریکا-چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری

به گزارش سفر به کانادا، ناظران مطلع از ادامه اختلافات بین ایالات متحده و چین برای از سرگیری دور جدید مذاکرات تجاری خبر می دهند.

ادامه اختلافات آمریکا-چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به کانادا به نقل از سوث چاینا مورنینگ پست، ناظران مطلع تاکید کردند که چین و آمریکا همچنان بر سر متن اصلی مذاکراتی برای از سرگیری تبادل نظرهای تجاری اختلاف نظر دارند. واشنگتن از پکن خواسته است تا علاوه بر وعده هایی که قبلا نسبت به عمل به آنها تعهد داده است، قول های جدیدی نیز به ایالات متحده بدهد.

بر اساس این گزارش مقام های ارشد تجاری دو کشور روز پنجشنبه برای دومین بار از زمانی که با از سرگیری مذاکرات توافق نموده اند، با یکدیگر تبادل نظری تلفنی داشتند.

هنوز جزئیاتی درباره تبادل نظرهای مقام های ارشد تجاری آمریکا و چین منتشر نشده است. مذاکرات تجاری آمریکا و چین در اوایل ماه می با شکست روبرو شده و تاکنون کوشش ها برای از سرگیری این مذاکرات بی نتیجه بوده است.

آمریکا بارها چین را متهم نموده که به وعده های قبلی خود عمل ننموده است. پکن نیز اعلام نموده است که واشنگتن درخواست های بسیار زیاد و غیر منطقی دارد.

علی رغم آنکه روسای جمهور چین و آمریکا با آتش بس تجاری و از سرگیری مذاکرات در جریان نشست اوزاکا موافقت کردند ولی دو طرف هنوز نتوانسته اند بر سر متن اصلی مذاکرات آینده به توافق برسند. این مطلب را یک منبع مطلع آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام نموده است.

سندی که قرار است در مذاکرات تجاری آینده چین و آمریکا مورد تبادل نظر قرار گیرد، 150 صفحه است و شامل امتیازاتی است که به زعم واشنگتن، مقام های پکن حاضر شده اند به ایالات متحده بدهند. ولی پس از شکست مذاکرات در ماه می، مقام های آمریکایی مدعی شدند که چین در عمل به وعده های ناکام بوده است.

چین تا روز آدینه حاضر به تایید تبادل نظری تلفنی مقام های ارشد تجاری دو کشور نشد و خاتمه خاطرنشان کرد که دو طرف درباره چگونگی اجرای توافق روسای جمهور دو کشور و گام بعدی در مذاکرات تجاری، تبادل نظر نموده اند.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در اظهاراتی خواهان آن شده است که دو طرف برای حل و فصل اختلافات تجاری، کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 281

به "ادامه اختلافات آمریکا-چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اختلافات آمریکا-چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید