اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را تصویب کرد

به گزارش سفر به کانادا، شورای اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را که سیاست اتحادیه اروپا را با امکانات جدید در منطقه سازگار می نماید، تصویب کرد.

اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را تصویب کرد

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار سفر به کانادا در تاشکند، شورای اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را که سیاست اتحادیه اروپا را با امکانات جدید در منطقه سازگار می نماید، تصویب کرد.

شورای اتحادیه اروپا از تحکیم روابط بین اتحادیه اروپا و قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان از زمان تصویب استراتژی اول در سال 2007 میلادی استقبال کرد.

استراتژی جدید یاری به ثبات، شکوفایی و پیشبرد همکاری های منطقه ای را در نظر دارد.

شورای اتحادیه اروپا تاکید نمود خواهان گسترش همکاری های متقابل با کشورهای آسیای مرکزی و تشدید همکاری ها برای یاری به برقراری صلح در افغانستان است.

شورای اتحادیه اروپا همچنین بر پایبندی خود برای انعقاد و اجرای قراردادهای متقابلا سودمند مبنی بر گسترش بیش از پیش همکاری های گسترده با کشورهای علاقه مند منطقه تاکید نمود.

پیشتر اعلام شده بود فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا استراتژی جدید اتحادیه اروپا را در دیدار وزرای اتحادیه اروپا و آسیای مرکزی که 7 جولای در بیشکک برگزار می گردد، ارائه می دهد.

در تاریخ 16 نوامبر سال 1994 میلادی بین اتحاد اروپا و ازبکستان روابط سیاسی برقرار شده و از ماه ژانویه سال 1995 میلادی در بروکسل سفارت ازبک ها فعالیت می نماید.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 262

به "اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا استراتژی جدید برای آسیای مرکزی را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید