آمادگی مسکو برای ادامه میانجی گری ها درباره حل مناقشه قره باغ

به گزارش مجله سفر به کانادا، تهران (پانا)- وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در خصوص شرایط قره باغ به صورت تلفنی گفت وگو کردند.

آمادگی مسکو برای ادامه میانجی گری ها درباره حل مناقشه قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا کلاسیک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو، وزیران خارجه روسیه و ترکیه، در خصوص شرایط قره باغ گفت وگو و بر ضرورت اجرای دقیق تمام مفاد بیانیه مشترک وزرای خارجه روسیه، ارمنستان و آذربایجان که پس از مذاکرات مسکو در 9 - 10 اکتبر حاصل شد، تأکید کردند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه پس از گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور که ابتکار طرف ترک صورت پذیرفت، آمده است: در جریان گفت وگوی اجرا شده، درباره شرایط منطقه مورد مناقشه قره باغ پس از مذاکرات سه جانبه 10-9 اکتبر در مسکو گفتگو شد و ضرورت اجرای دقیق تمامی مفاد بیانیه مشترک وزرای خارجه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان مورخ 10 اکتبر مورد تاکید نهاده شد.

وزارت خارجه روسیه اضافه کرد: ما بر آمادگی مسکو جهت ادامه کوشش های میانجیگرانه برای دستیابی به حل و فصل مسائل ناگورنو-قره باغ با در نظر گفتن مفاد بیانیه مسکو تاکید نمودیم.

وزارت خارجه ترکیه هم تاکید نمود، چاووش اوغلو هم از مسکو خواست بر طرف ارمنی برای واداشتن آن به رعایت آتش بس انسانی اعلام شده فشار وارد کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 مرداد 1400 بروزرسانی: 27 مرداد 1400 گردآورنده: canadaro.ir شناسه مطلب: 1790

به "آمادگی مسکو برای ادامه میانجی گری ها درباره حل مناقشه قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مسکو برای ادامه میانجی گری ها درباره حل مناقشه قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید